Hakkımızda

DÜŞLERİN RUHUNUZA DOKUNDUĞU YERDESİNİZ
about about about

HİKAYEMİZ

Bardakçı Koyu Bodrum’un keşmekeşinin dışında ve bilinen deniz ve koy kavramlarını tamamen değiştiren, dopdolu bir efsaneyle parıldayan özel bir koydur. Bu koyda yaşadığı rivayet edilen güzeller güzeli Salmakis ile Hermes ve Afrodit’in oğulları Hermafrodit’in gizemli ve çarpıcı öyküsü bu masmavi koyu biraz mistik; biraz da ayrıcalıklı kılar. Aşkına karşılık bulamayıp Tanrılara yakaran Salmakis’in duası kabul olur ve Hermafrodit’in tüm direncine rağmen Tanrılar onları tek vücut haline getirirler. Böylece “her erilde bir dişil; her dişilde bir eril vardır” sözü adeta bir efsaneden temellenerek bugün bildiğimiz birçok felsefi ve psikolojik kavramın çıkış noktasını oluşturur.

Rebis Bodrum Luxury Collection Bardakçı Koyu’nun bu büyüleyici güzelliği, misafirlerine özel kumsal ve harika renklerle akıl çelen deniz manzaralı özel bir alanda konumlanan butik otel olarak yepyeni bir tatil anlayışı yaratıyor.

Bu efsaneden ve bulunduğu özel konumdan ötürü isminin içeriğini “düşlerdeki konaklama” anlayışına kusursuz bir zarafetle taşıyarak, bugün Bodrum’da ayrıcalıklı bir yere sahip Rebis Bodrum Luxury Collection, konuklarına gerçek bir tatil ve “özel hissetme” deneyimi yaşatıyor.

Rebis Bodrum Luxury Collection, ayrıcalıkların, efsunlu mitolojik hikayelerin ve gerçek anlamda kalitenin bir araya geldiği; bunu her köşesinde ayrı ayrı sunabilen bir mekan olmanın dışında; misafirlerine unutulmaz bir kaçış, uzaklaşma ve dış dünyanın kaosundan sıyrılma olanağını lüks, zarafet ve estetikle sunmakta paha biçilmez olanaklara sahiptir.

Doyumsuz Ege manzarasını içine alan odalarda güne başlamanın, karşıda Kos Adası’nın ışıklarına karşı keyifli saatler geçirmenin, doğanın tüm güzelliklerini yaşatan rengarenk çiçeklerle dolu bir bahçede arınmanın ne anlama geldiğini deneyimlemek, Bardakçı Koyu’nda Salmakis’in hala ara sıra görünüp güzelliğini gösterdiğini söyleyen efsanelerin tadını çıkarmak için Rebis Bodrum Luxury Collection, beklentinizden çok daha fazlasını sunan bir butik oteldir.